Nya ägare

NYA ÄGARE

Vi, Stefan, Patrik och Jörgen har från den 1 juli 2020 tagit över Kristianstad Dieselservice Universal Power och därmed bytte firman namn till
Kristianstad Diesel & Hydraulik AB.

Vi och vårt kunniga team kommer att erbjuda högsta service och kunskapsnivå med dig som kund i fokus!

Hjärtligt välkomna till oss!

Medarbetare


AC/värmare, Alkolås och Elverk

Johan Schrewelius
Johan Schrewelius
044-28 20 98
johan.schrewelius@kdhab.se

Dieselservice

Ola Jönsson
Ola Jönsson
044-28 20 97
ola.jonsson@kdhab.se

Hydraulik, Slang, Kem & Tvätt

Stefan Nilsson
Stefan Nilsson
044-28 20 93
stefan.nilsson@kdhab.se
Glen Malmberg
Glen Malmberg
044-300 03 57
glen.malmberg@kdhab.se
Mats Yngbrant
Mats Yngbrant
044-300 03 50
mats.yngbrant@kdhab.se
Jörgen Bengtsson
Jörgen Bengtsson
044-28 20 91
jorgen.bengtsson@kdhab.se
Per Olsson
044-28 20 92
per.olsson@kdhab.se


Kontor

Patrik-Ljunggren
Patrik Ljunggren, VD
044-300 03 51
patrik.ljunggren@kdhab.se
Anna-Jarl
Anna Jarl, Administratör
044-28 20 99
anna.jarl@kdhab.se

Service & Tjänster ikon
SERVICE & TJÄNSTER
Vi jobbar med problemlösning, felsökning och reparationer av hydraulik- och tvättsystem samt dieselinsprutning, försäljning av reservdelar till dessa områden.
BUTIK & VERKSTAD
I vår kundmottagning & verkstad finns batterier, filter, oljor, slangar, kopplingar, förbrukningsmaterial m.m. som Du kan köpa direkt över disk.
Skrolla till toppen